تازه های هنر و موسیقی ایران و جهان

شکایت کودک روی عکس جلد آلبوم نیروانا

طرفداران موسیقی پانک و هواداران راک با آلبوم «nevermind» و عکس روی جلد سی دی گروه نیروانا خاطره‌ها دارند.

آلبومی که ۳۰ سال پیش با صدای کرت کوبین فقید منتشر و به یکی از مهم ترین رویدادهای هنری دوران خود تبدیل شد. کرت کوبین که تنها در زمان انتشار آلبوم ۲۴ سال داشت، موفق شده بود در همان زمان در باشگاه نوابغ دنیای موسیقی معاصر جایگاه مهمی برای خود دست و پاکند. حالا امروز موضوع جدیدی نام این آلبوم را دوباره به سر زبان ها انداخته است.

شکایت کودکی که بیش از ۳۰ سال دارد و مدعی است از چهره و بدن او در آن زمان سوء استفاده شده است. عکس روی جلد این آلبوم که بعدها به نماد هواداران موسیقی پانک و راک بدل شد کودک خردسال برهنه‌ای را نمایش می‌دهد که در پی دلار است و در آب استخرشناور.اسپنسر الدن، کودک روی جلد آلبوم که امروز مرد جوانی شده است احساس می‌کند تمام زندگی‌اش با این جلد آلبوم و موفقیت آن دچار بحران شده است.به همین دلیل آقای الدن از اعضای باقی مانده گروه نیروانا و شرکت‌های تهیه کننده آلبوم به اتهام «انتشار تصاویر پورنوگرافی‌ کودکان» به دادگاهی در ایالات متحده شکایت کرده است.

وکیل آقای الدن معتقد است که گروه نیروانا «قوانین فدرال پورنوگرافی کودکان در ایالات متحده» را نقض کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین اتهامات باز می‌گردد به برهنگی کامل اسپنسر الدن در این عکس. او متوجه شده که ابتدا قرار بوده آلت تناسلی‌اش در این تصویر پوشانده شود اما هیچگاه این اتفاق حتی پس از بارها بازنشر آلبوم نیفتاده است.آقای الدن و وکیل او از دادگاه درخواست ۱۳۰ هزار دلار غرامت کرده‌اند.

پیکر بی جان کرت کوبین در ۸ آوریل ۱۹۹۴ با مغز متلاشی شده و یک شات گان در کنار در محل سکونت او یافت شد. پلیس چند روز بعد علت مرگ او را خودکشی اعلام کرد. با این وجود بسیاری ادعا می‌کنند که این خواننده و آهنگساز بی‌همتای دهه ۹۰ میلادی در ۲۷ سالگی خودکشی نکرده بلکه کشته شده است.

بررسی آلبوم NeverMind

آلبوم تصاویر
نویسنده : Euro News
سایر خبرها
...

دومین کنسرت آنلاین بهیموث!

گروه به مناسبت 30 سالگی فعالیت خود ، در روز هالووین با پخش آنلاین این اجرا جشنی برپا می کند . گفته می شود این اجرا دیسکوگرافی گروه را در بر میگیرد.

بیشتر

...

دعوای آنلاین «Corey Taylor» و «MGK»

دعوای آنلاین «Corey Taylor» و «MGK» / «اسلیپنات»، یه سری آدم 50 ساله با ماسک های عجیب !

بیشتر

...

آلبوم جدید "کارلوس سانتانا" منتشر شد!

کارلوس سانتانا گیتاریست پر‌آوازه لاتین روز گذشته آلبوم استودیویی جدید خود به نام " Blessings And Miracles" را منتشر کرد.از جمله هنرمندان مهمان در این…

بیشتر

آرشیو خبر
...

گروه "Empyrium" با انتشار سینگل جدیدی بازگشت!

گروه "Empyrium" با انتشار سینگل جدیدی بازگشت! گروه دوم متال آلمانی Empyrium که طرفداران بسیاری در ایران دارد امروز با انتشار یک سینگل جدید بعد از مدتی طولانی بازگشت و خب

بیشتر

...

آلبوم جدید گروه ColdPlay منتشر شد

چند روز پیش آلبوم جدید گروه آلترنیتیو ColdPlay با نام Everyday Life منتشر شد

بیشتر

...

اندیشه هژبر

مراسم رونمایی از آلبوم جدید اندیشه هژبر با حضور مردم

بیشتر

دیدگاه شما