تازه های هنر و موسیقی ایران و جهان

گفتگوی مفصل نرگال با سایت "Ultimate Guitar"

نرگال در گفتگو با "The Dan Chan Show" در مورد تاثیرات موزیک دارک بلوز "من و آن مرد" و سرمایه گذاری های تجاری که به دور از تجارت موسیقی دنبال می کند صحبت کرد . نرگال در پاسخ به این سوال که وقتی پروژه ای شرکت می کند به دنبال چیست گفت :"بعنوان انسان ما بسیار پیچیده هستیم."

"من عاشق هوی متالم هستم و به اصطلاح برام مثل جنین مادرم هست که در آن با آرامش رشد کردم . واقعا حاضرم همه چیز رو امتحان کنم . نمیگم خوب نقشم رو بازی میکنم اما میخواهم با تمام توان بازی کنم. اگر شکست بخورم بایستی سخت تلاش کنم . ذهن من به سمت همه چیز رفته و شناخت خوبی از دور خودم دارم اما تمرکزم رو حفظ کردم. بعضی از مردم نمیتونن ذهن خودشون رو روی یک چیز متمرکز کنن. فکر کنم مثل ناپلئون(ناپلئون بناپارت ، نخستین امپراطور فرانسه - بطوریکه گفته می شد آنقدر سریع فکر و صحبت میکرد که توانست ۵ نامه مختلف را همزمان به منشی هایش دیکته کند)هستم فقط انگار قد من یخورده بلند تره..."

"دیشب با وکال آیرن میدن ، "کریس دکینسون" شام خوردم . اگر از من بپرسید بیشتر به کی توجه می کنی میگم به بروس! اون یه مرد از دوره رنسانس ایتالیاست (اشاره به هنر وی) و مثل جهنم ، مقدسه ... اون همه چیزو میخواد و بدستش هم میاره. همه دانش ها و کنجکاوی ها و عطش من برای زندگی ، همه و همه دلایلی هستن که من به این زندگی ادامه میدم."

نرگال در بخشی دیگر گفت :"خب یکسری هم هستن که میگن شما این کارها رو برای پول انجام میدید،شما اون کار رو برای فلان انجام میدید و بهونه های مختلف ؛ اما من مثل کلمه "نه" هستم (اشاره به رد کردن بسیاری از ادعاها توسط نرگال) ، من ... نمیدونم ... با باز کردن ویسکی بهیموث حال میکنم ، سرگرم میشم . لازمه که انجامش بدم ؟ نه ... اما من باید این کار رو انجام بدم (اشاره به فروش مشروبات الکلی با برند گروه)

------------------------------------------

در خلال گفتگو سایت "Ultimate Guitar" با نرگال ، وی در مورد وکالیست سابق "آیرن میدن" یعنی "Blaze Bayley" صحبت کرد که یکی از مهمانان آلبوم جدید "من و آن مرد" بود ؛ همچنین در این بین صحبتی از "گری هولت" گیتاریست "اکسدس" و "جف دان" گیتاریست توانمند گروه افسانه ای ونوم شد.

آدام دارسکی در پاسخ به این که همکاری در آهنگی با عنوان "All Hope Has Gone" با بلیز بایلی ، گری هولت و جفری دان چگونه بود پاسخ داد :

"به نظر من این قطعه یک سه گانه هست و من این اثر رو اینطوری نامگذاری میکنم چرا که افراد مطرح در کنار من این موزیک رو حلق کردن ، البته بنظرم تنها بندی که این وسط گم شد و جاش خالی بود "متالیکا" بود چون اونجوری دیگه خیلی خفن میشد(خنده)"

"فکر کنم این دیگه ته تهشه ، خیلی خوشحالم و افتخار میکنم که تونستم این چهره های مطرح و نمادین موسیقی متال رو در ضبط فقط یک قطعه جای بدم و ترتیب به این خوبی بچینم . این قضیه واقعا زندگی من رو ساخت چرا که حس میکنم رویای کودکیم کامل شده. واضح هست که من این موزیک رو دوست دارم ؛ البته باید بگم این اثر بسیار شبیه آثار "گری مور" شده البته که من طرفدار تعصبی و پر و پاقرص اون نیستم اما خب فکر میکنم خیلی شیاهت داره به آثارش..."

"در این ترک بایلی داره در مورد زندگی خودش میخونه ، البته اگه نمیدونین بگم که درواقع داره در مورد از دست دادن همسرش میخونه و اونم این موزیک رو ساخته حتی اسم یا همون عنوان موزیک هم خودش گویای همه چیزه رفیق !"

"هیچ بحثی در مورد تقلید در این موزیک وجود نداره . شما واقعا یکی از موزیکهای واقعی بلوز احساسی رو گوش می دید اونم با حضور خواننده ای که خیلی دست کم گرفتنش چون از من بپرسید من هر دو آلبوم بایلی به همراه آیرن میدن رو ستایش میکنم و اونا رو گوش میدم. من الان این موضوع رو مطرح نمیکنم و بخوام از بایلی تعریف کنم چون اومده با من همکاری کرده و منم بخوام صحبت های تو خالی بکنم ، نه ، هروقت بیلی بوده هرجا هم که بوده من دوستش داشتم . بلیز بایلی ؟ آره ... "پائول دی آنو" بله ... و صد در صد "بروی دیکنسن" که صدای واقعی آیرن میدن بوده . واقعا به دو تا رکوردی که بلیز بایلی داشته احترام میگذارم و ازش تشکر میکنم و میدونم که کارهای شگفت انگیزی انجام میده اینو خودتونم میدونین و میتونین با صداش حسش کنید."

(پ.ن : دو آلبوم آیرن میدن با نام های "The X Factor" و "Virtual XI" توسط بایلی ضبط شد و دلیل تشکر نرگال هم همین بوده)

"یادم میاد که حوصلمون توی اولین قرنطینه اروپا سر رفته بود و با خودمون میگفتیم لامصب از بیکاری چه گوهی باید بخوریم ؟ با خودم فکر میکردم تا یهو گفتم بینگو ! یکی از موزیکای مورد علاقه من از ونوم "Satanarchist" هست بیاین انجامش بدیم فقط بیاین این موزیک لامصب رو آنلاین کاور کنیم . ما هم اینکارو کردیم و موقعیتش جور شد و منم گفتم جفری خیلی دوست دارم روی این موزیک لید گیتار بزنی و منم بخونم ... و اونم بعدا بهم گفت که یکی از بهترین آدمایی هستم که خارج از پروژه هاش با من تمرین کرده ، فکر میکنین دروغ میگم؟ از خودش بپرسین !"

"و اما گری ، چی بگم ؟ یادم میاد سال ۲۰۱۰ وقتی اکسدس و بهیموث اجرا داشتن توی یک فستیوال شرکت کرده بودیم و اجراهامون رو توی اسپانیا و ایتالیا و اینجور جاها انجام دادیم و بعدش بلافاصه طرح رفاقت ریختیم . اون آدم با مرامیه و برای من یک دوست خوبه و وقتی هم راجع به این موزیک ازش درخواست کردم که به ما ملحق شه خیلی خاکی طور بهمون گفت باعث افتخاره و سریع اومد"

"دیگه چیزی نمیتونم بگم احساسات شگفت انگیزی دارم . در بیشتر موارد با این افراد مشهور و محبوب در صحنه فعالیت میکنم اما دیدگاه من اینه که اونا دوستان من هستن بعضیای دیگه هم تازه واردن و معروف نیستن مثل "فرانک د باپیست" (Frank The Bapist) که هیچ احدالناسی نمیدونه این بابا کیه ولی باید بهتون بگم یک پدرسوخته کار درسته اون هم دوستمه ؛ یک هنرمند خفن آمریکایی که البته ساکن برلین آلمانه ...اما خب بیشتر همکاریای این آلبوم با کسایی بوده که با گوش دادن به موزیکشون بزرگ شدم. اطرافم هستن و در فرم فوق العاده خودشون قرار دارن هنوز هم موزیک میسازن و می نوازن و می نوازن ... استقامت بالایی دارن و سرشار از مهارتن و اینکه اونا به همراه من یک آلبوم خارج از متال ضبط میکنن و به اشتراک میزارن که نشون دادن توی موسیقی محدود نیستن و بازی رو خوب بلدن . همشونو دوست دارم."

---------------------------------------------------

صحبت های نرگال از برگزاری تور با "اسلیپنات" ، بحث پیرامون خصوصیات شخصیتی "کوری تیلور" و سایر اعضای گروه 

گزارشگر :"قبل از شروع همه گیری ویروس کرونا شما یک تور فوق العاده با اسلیپنات و با حضور "گوجیرا" برگزار کردید که البته این دو گروه از نظر سبک خیلی با هم تفاوت دارن که خب ترکیب جالبی بود ، در این مورد توضیح میدید؟"

نرگال :"خب بنظرم شاید جزو بهترین تور ها بود ، اول در مورد شخصیت گروهشون صحبت کنم که این لحاظ فوق العاده هستن مثل خود کوری تیلور ... اون در آلبوم قبلی "می اند دت من" حضور داشت و من رو همراهی کرد اونجا هم کارش عالی بود . با سایر اعضا هم دوستم البته فکر نکنین این دوستی عادیه و من اونها رو خوب نمیشناسم، منظورم اینه که یکسری هنرمندا یجوری هستن مثلا از مهمونی و اجتماع دور و منزوی هستن ؛ اما باید بهتون بگم اسلیپنات اینطوری نیست ."

"مثلا بیسیست گروه "الساندرو ونچرلا" ملقب به "V-Man" از اون آدماست که همیشه خودشو توی مهمونیا به دردسر میندازه و حتی "Jay" ... "جی وینبرگ" اصلا درون گرا نیست و شدیدا اجتماعیه و معاشرت داره . میدونی ، کوری هم مثل همشون آدم شگفت انگیزیه و اون دلقک درامرشون ... "شاون کراهان" هم خیلی خوبه ؛ تعارف که ندارم واقعا عالی پیش رفت فستیوالمون ..."

"با ما با نهایت احترام رفتار شد . یکی از پردرآمد ترین تورهایی بود که داشتیم و این رو مدیون اسلیپنات هستیم و اونا به ما کمک کردن و میخواستن بهترینا رو برامون فراهم کنن . از اون گروه ها نبودن که بگن گروه ما از گروه شما بزرگتره و شما رو به این فستیوال راه نمیدیم و شما مثل اتحادیه شوروی اهمیت ندارین ... خیلی صمیمی و خاکی بودن."

"من با هرکسی صحبت کردم از اروپا تا آمریکا به ما میگفتن : هی رفقا من تا شما رو دیدم فورا طرفدارتون شدم مثل هرکس دیگه ای در این فستیوال . و خب ما این رو مدیون اسلیپنات بودیم چه از نظر جذب طرفدار چه از نظر درآمد !"

 

آلبوم تصاویر
نویسنده : Behemoth-Iran
سایر خبرها
...

اسپاتیفای در آستانه از دست دادن میلیاردها دلار

چند روز پیش بود که «Neil Young» موزیسین معروف کانادایی، به اسپاتیفای گفت که باید بین او و سری پادکست های «Joe Rogan» (پادکستر و شخصیت تلویزیونی)، یکی…

بیشتر

...

همکاری «Marilyn Manson» و «Kanye West»

با اینکه هر هفته، پرونده های جدیدی علیه «Manson» باز میشود، ولی این موزیسین دست از کار نکشیده و ظاهرا در آلبوم جدید «Kanye West» با او همکاری نموده ا…

بیشتر

...

اولین آلبوم شخصی «Kirk Hammett»

«کرک همت» گیتاریست «Metallica»، اولین آلبوم شخصی خودش را امسال منتشر مینماید. آلبوم «Portals» که شامل 4 قطعه میباشد، در تاریخ 23 آپریل 2022 (3 اردیب…

بیشتر

آرشیو خبر
...

گروه "Empyrium" با انتشار سینگل جدیدی بازگشت!

گروه "Empyrium" با انتشار سینگل جدیدی بازگشت! گروه دوم متال آلمانی Empyrium که طرفداران بسیاری در ایران دارد امروز با انتشار یک سینگل جدید بعد از مدتی طولانی بازگشت و خب

بیشتر

...

آلبوم جدید گروه «Rammstein»

آلبوم جدید گروه «Rammstein»، در سال 2022 منتشر خواهد شد.

بیشتر

...

آلبوم جدید گروه ColdPlay منتشر شد

چند روز پیش آلبوم جدید گروه آلترنیتیو ColdPlay با نام Everyday Life منتشر شد

بیشتر

دیدگاه شما