top ten راک و متال از نگاه راک فورتِ

در سالی که گذشت گروه های بسیاری در ژانر راک و متال توانستند تا حد بسیار زیادی موزیک های خوب و در سطح جهانی عرضه کنند.

بسیاری از این گروه ها که در تاپ تن ماهم قرار گرفتند توانستند از وبسایتهای بزرگ و همچنین از منتقدین بزرگی نمرات قابل قبولی دریافت کنند.

ما در اینجا سعی کردیم تا 10 تا از بهترین آهنگها از نظر خودمان را قرار دهیم بدیهی همیشه نظرات کاملا متفاوت بوده و هست.

گروه اول گروه آتریا به سرپرستی امیرشهاب خرمی نیز با انتشار تک آهنگ و لیریکس ویدیو Reincarnation نیز توانست باز خورد بسیار خوبی از هواداران و منتقدین دریافت کند و در سالی که گذشت در کنار گروه های بین المللی در دوبی برنامه اجرا کند.

گروه دومی که در این بخش قرار گرفته گروه بارامانت که سرپرست آن حامد بابایی که می توانید در اینجا بیوگرافی گروه را ملاحظه نمایید در سالی که گذشت با آلبوم هومرگ توانست نه تنها از منتقدین بلکه ازهواداران خود نمرات قابل قبولی دریافت کند و آلبوم های خود را در تمامی وبسایتها و فروشگاه معتبر به فروش برساند.

موزیک سوم از گروه کالیبر نیز که در لیست ما حضور دارد در ابتدا به صورت سینگل ترک عرضه شد و در ادامه آلبوم این گروه نیز تحت  لیبل سویدی downfall records در کل جهان عرضه شد و توانست نمرات بسیار خوبی از وبسایتهای آلمان -سوید -هلند نیز دریافت کند.(می توانید در این قسمت نقد این آلبوم را بخوانید)

موزیک چهارم و دهم ما اختصاص دارد به هومن اژدری که امسال توانست آلبوم جدید خود با نام نجاتم بده را عرضه کند که در ماه های اول در صدر دانلود وبسایت ماهم قرار گرفته بود.از نکات بسیار مثبت در این آلبوم بهره گیری از چند ژانر مختلف سبک راک هست که با کلام فارسی بسیار خوب تلفیق شده است.

موزیک پنجم از گروه out of nowhere با نام hope is on the way می باشد که یکی از موزیک های خوب امسال می توان نام برد.

موزیک ششم از استادی بزرگ ( گروه دگردیس )که سابقه طولانی در ژانر پاپ-راک دارد و بار دیگر موزیکی خوش ساخت با کلامی زیبا را منتشر نمود

موزیک هفتم از گروه پیناتوس با نام heaven که سبک آن را می توان نزدیک به سبک doom metal دانست.

موزیک هشتم از گروه رگ که مدتی فعالیت نداشتند و به گفته ی خودشان در سال جدید دوباره برنامه های اجرای زنده و تولید آهنگ جدید را از سر خواهند گرفت.

موزیک نهم از آرین نایینی با نام بختک نیز همانطور که از آرین انتظار میرود بسیار زیبا با سولوهایی که تبحر خاصی در آن دارد تلفیق شده و یک موزیک تمیز را به مخاطبین عرضه می کند.

 

در آخر نیز گروه های دیگری را می توان نام برد که در سال گذشته بسیار خوب کار کردند از جمله گروه سیزدهمین مرداب , THE LEMONOISE, RUK امیدواریم امسال همانند سالی که گذشت از این هنرمندان قطعات جدید و اجراهای مختلف را نظاره گر باشیم.   

بین قرارگیری این موزیک ها هیچ فرقی وجود ندارد و همه این آهنگ ها از نظر تیم راک فورتِ در یک سطح قرار دارند.

None

Friendless

The Agony

doctor

hope is on the way

asir

Heaven

gorg

bakhtak

شرق مقدس

تاپ ۱۰ های آرشیو شده
دیدگاه شما