معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Swallow The Sun

اسم گروه از زمستان طولانی و سیاه ما در فنلاند گرفته شد، وقتی زمستان به اینجا پا میگذاره واقعا این حس به انسان دست میده که چیزی در آسمان خورشید رو بلعیده و برای مدت زمان طولانی ما نمیتونیم اون رو ببینیم. این خورشید بلعیده شده و این تاریکی باعث میشه تا شما نور رو پشت سر بگذاری و اون رو در درون روح خودت غوطه ور کنی.

بیوگرافی گروه Swallow The Sun

 پیش درامد :

موسیقی، مظهر یک احساس مبهم است که یا گسترش محدوده های تخیل است و یا در تنگنای همان محدوده ها واقع می شود. در یکپارچگی با آن احساس ازخود بیخود شدن و انزوای عاطفی پدید می آید و وصله های محدودیت زای روانی زدوده می شوند.

ممکن است از دیدگاه خلاقیت، موسیقی که به تکرر عناصر مرسوم وابسته است تکراری به نظر آید. اما نمی باید ژانر را به این خاطر سرکوب کرد چراکه هرچند سازنده با گستردگی امکانات در دست، احساس خرسندی و راحتی بیشتر می کند اما چیزی بیش از فقط یک الگو خواه سنتی یا مدرن ایجاد نمی کند. الگویی که بتنهایی هیچ است و هنر هنرمند را می طلبد. هنری که اگر چه خود از یک پروسه تعقلی بمنظر ظهور می رسد اما حساب شدگی آن در انطباق با اصول زیباییشناسانه صداقت دارد، با پردازشی که خودآگاه یاناخودآگاه انجام می گیرد. مثلا هنر مجسمه سازی کلاسیک از دو هزار و چهارصد سال قبل تا به اکنون در تداوم است و یکسانی و یک شکلی و تکرار آن فقط در مورد رنگ سفید مرمر یا موضوع غالب یعنی پیکره تراشی با مضمون آرمان گرایی-انسان و سبک پیکره سازی مشاهده می شود اما آثار هر کدام روایت ذاتی خودش را دارد جدای از این که هر هنرمند استایل منحصری دارد و در آثار یک هنرمند هم این تشخص فردی قابل مشاهده است نه فقط در سبک.

مساله این جا برای گروهی مانند سالو دسان که از خلاقیت واقعی بهرمند است و این را با توجه به آثار موفق گروه در چارت های موسیقی و فروش بالای آن می توان دریافت، به انضمام تجربه ی سالو د سان در زیر شاخه های متفاوت دووم، مصداق زنده بیاناتیست که پیشتر آورده شد؛ این سوال افراد بسیاریست که چرا سالو د سان علیرغم موفقیت در هر کدام از سبکها به دنبال تجربه سبک های جدید در آثار بعدی می رود. دلایل آن ها که می گویند سالو د سان برای گریختن از تله ی تکرار، چنین کاری می کند با توجه به این که خود سالو د سان ژانر دوم دث را زمانی با اتکا به خلاقیت خود در آهنگسازی نه تنها از یکنواختی و اضمحلال رهانید بلکه دووم دث را به یکی از محبوبترین ژانرهای حال حاضر موسیقی بدل ساخت، موجه نیست. قصد پرداختن به چرایی اینرا نداریم که سالو د سان مرتبا تغییر استایل می دهد اما این نکته را به روشنی از رویه ی چالش برانگیز و پر ریسک آن می توان دریافت که سالودسان خود را در ورای سبکهای موسیقی به اثبات می رساند و این باور را نهادینه می سازد که"تا واقعا هنرمند و خلاق باشید سبک ها هیچ مانعی برای کار شما  ایجاد نمی کنند"

 بیوگرافی و استایل موسیقی :

در حقیقت من یک گروه استونر راک/متال داشتم که به قبل از سال ۲۰۰۰ برمیگرده، اسم گروه هم "پلوتونیوم نارنجی" بود، خب من چندتایی شعر و ترانه نوشتم و دیدم که اینها با استایل "پلوتونیوم نارنجی" هماهنگ نیست، رفتم سراغ درامر گروه "پسی" و ازش سوال کردم که میتونی اینها رو بزنی، اون هم امتحان کرد و جواب مثبت داد و شروع به جمع آوری افراد بیشتری برای پیوستن به گروه کردیم، چندتا آهنگ آزمایشی رو رکورد کردیم و چندسال طول کشید تا ما تونستیم افراد مناسب برای گروه رو پیدا کنیم، بعد از اون ما یک نسخه اولیه یا همون دمو به اسم" بیرون از این نور غم انگیز" رو ضبط کردیم وبعد از اون هم آلبوم "صبح هیچگاه بازنخواهد گشت" رو اواخر سال ۲۰۰۳ منتشر کردیم. این شروع کار "سالو د سان" برای ما بود"

هنگامی که گیتاریست" یوها" و "پسی" بند سالو دسان را در شهر "ییواسکیلا" راه انداختند مای دایینگ براید تاجدار دنیای دووم دث بود. آن ها با این آرزو که بتوانند پا به پای بند مای دایینگ براید بتازند پا به عرصه موسیقی گذاشتند. ما بین سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ سالو د سان به دنبال نوشتن ترانه ها و کشف الهامات خود رفت. از وادی دث و فیونرال دووم و بلک متال گذر کرد و به چیزی از پیش نامشخص رسید.پسی (درامر): "من فقط می خواستم گذاری را برای آسودگی شیاطین درونم و جریان یافتن موسیقی که مورد نظرم بود طی کنم." یوها: "چه کسی اهمیت می داد کار ما دووم متال باشد یا پاپ؟در حالی که 100% از قلب برمیخاست و هدف متعالی داشت "

به روشنی پیدا بود سالو د سان آمیزه ای از ایده ها و نقطه نظر هاست. منادی پاره ی تاریک قلب!. پس از پیوستن به لیبل خصوصی فایرباکس رکردز سالو د سان راه خود را بعنوان یک بند زیرزمینی به سمت اتفاقات بزرگ گشود. اولین آلبوم کامل بنام صبح هیچگاه بازنخواهد گشت جهشی رو به عقب در طول زمان بود در برآوردن عشق دوست داران الد اسکول دووم دث دوران پادشاهی سلاطین دووم دث در دهه نود. اوپنر حماسی این آلبوم Through Her Silvery Body تا کلوزینگ بس تاریک لاوکرافتین Out of This Gloomy Light ترکیب اثری داد که درصدر Top10 Metaldom سال جای گرفت و در مجله Kerrang عنواندار برتر "یکی از بهترین لحظات"، شد.

خوانندهMikko Kotamäki بیان می دارد "ما آن زمان انتظارش را نداشتیم" "ما چارتا جوانک بودیم دنبال راه و هدف مشخص خودمان،هنوزم ک هنوزه همانیم و همان، جز این که دیگر جوانک نیستیم. البته که پر انرژی تر شده ایم و در حال ارایه یک آلبوم تریلوژی پروپیمان هستیم. پرشور تر از همیشه."

آلبومهای سالو د سان همیشه در زمره پر مخاطب ترین و شنیده شده ترین کار های سالهای مختلف جای داشته است. آلبوم دوم بند با نام اشباح فراموشی که در تاپ10 و تاپ40 آثار سال موسیقی فنلاند جای گرفت، در عین ناباوری بین آلبوم بندSOAD و Gwen Stefani نشست؛ همان سال سالو د سان برنده جایزه "بهترین کاور آرت"و "بهترین بند" از جشنواره موزیک فنلاند شد. آنها چنان اطمینان خاطر هواداران خود و منتقدین را فراهم کردند که کارشناسان پیشبینی کردند آلبوم بعدی آنها در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت اما سالو د سان از تمام این پیشبینیها هم گذر کرد و شماره یک چارت موسیقی فنلاند را با EP سی وپنج دقیقه ای Plague of Butterflies که سال 2008 از طرف لیبل اسپینفارم رکردز منتشر شد، بخود اختصاص داد،در حالی که آلبوم نایتویش و چیلدرن او بادم و آمرفیس نیز در چارت آلبومهای انتشار یافته حضور داشتند!این اثر به چارت تاپ پر فروشهای 2009 فنلاند نیز راه پیدا کرد؛ اما آلبوم جنگل زمرد و پرنده سیاه که سال 2012 منتشر شد توانست این بار جایگاه دوم چارت سالانه ی آمریکارا بتسخیر خود درآورد با این همه که آلبوم ابربندهایی نظیر کریتور، اینسامنیوم و کاتاتونیا در چارت می درخشید.؛Kotamaki اظهار می کند بینا بین 2007 تا 2012 که ما تورهایمان را برگزار کردیم تجربه ی خطیر دوران پر فرازو نشیبی را از سر گذراندیم. این معجزه ایست که ما تا الآن زنده هستیم" "بعضی از ما حتی عذر داشتیم، که هی برویم و بیاییم در جاده هایی که پرتگاه داشت. و اکنون پس از چند سال کوتاه حس می کنم زمانیست که دوست دارم پس از دمی آسایش دوباره ریسک کنم"

 فراز و نشیب :

مرگ شوکه کننده ی خواننده، عکاس و ترانه سرای سوئدی"الیا استاربریج" بر اثر سرطان در ۱۸ آوريل ۲۰۱۶ برای" یوها رایویو" تا حدی سنگین بود که تنها در مدت زمان ۳ هفته ۹ ترانه نوشت. در وصف این عروج "یوها" پروژهٔ دراک دووم متال "Hallatar" را در همان سال و بر پایه ی اشعار "الیا استاربریج" برای گرامیداشت نام او تاسیس کرد و آلبوم "هیچ ستاره ای بر فراز پل نیست" را تشبیهی از ستارهٔ خاموش شده "استاربریج"، به همراه چند نفر از دوستان صمیمی خود "تامی یوتسن" و " گاس لیپستیک" منتشر و هواداران را در غم خود شناور کرد. مجموعه ای جذاب که با دقت و ظرافت خاص همراه با منظره ای از تم موسیقی دووم و بلک متال در سراسر آلبوم تزریق میشد.

یوها با ارائه ی اثری دیگر یک خط کلیدی یا بهتر بگوییم یک پل ارتباطی مابین قطعهٔ "آیینه ی شکسته " از پروژهٔ ناکام قبلی خود "درختان ابدیت/ Trees of Eternity" و آلبوم "وقتی یک سایه با نور پیوند میخورد" ترسیم میکند.

ترانه نویس فنلاندی "یوها رایویو" اینبار برای ارائه ی آثار جدید بند "سالو د سان" جهان بینی خود را معکوس میکند"زیبایی در زندگی و مرگ در تاریکی وجود دارد!" ، با انتشار کانسپ آلبوم " وقتی یک سایه به نور می پیوندد" در اتصال با مینی آلبوم حماسی، سینمایی و تراژدیک قبلی گروه " لومینا اورا" که بنا برگفته اعضای گروه تاریک ترین و دردناک ترین اثر "سالو د سان" تا به این تاریخ بوده است، شاهد جهت گیری موضوعی و مفهومی دیگری از گروه خواهیم بود.

Swallow the Sun was formed in early 2000 by Juha Raivio, soon joined by Pasi Pasanen (both had played together in Plutonium Orange). They rehearsed a couple of songs, one of them being "Through Her Silvery Body" which would end up on their first demo,Out of This Gloomy Light. In 2001 Markus Jämsen, whom Raivio and Pasanen already knew from their earlier bands, joined as a second guitarist, and Mikko Kotamäki from Funeris Nocturnum as singer; then Aleksi Munter (keyboards) and Matti Honkonen (bass), also of Funeris Nocturnum, joined the band. In the spring of 2002 they started arranging songs for the demo Out of This Gloomy Light which was recorded in January 2003 at Sam's Workshop with Sami Kokko, who also mixed the demo.

 

A record deal with Firebox Records was signed a few months after the recordings of the demo, and Swallow the Sun entered studio at late July 2003. During the following three weeks they recorded their debut album, The Morning Never Came.

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Swallow The Sun
سایر گروه ها
دیدگاه شما