معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Sopor Aeternus

"آنا وارنی کانتودآ" 8 فوریه 1972 در آلمان زاده شد. نام مستعارش "کنتودیا" است. این نام از چند منبع تاریخی استخراج شده: وقتی نام آنا در کنار کانتودآ می آید "خداوندگار آواز" معنا می دهد. و در زبان لاتین عبارتی موسوم به بانوی آواز است که البته با تلفظ "کنتریکس" خوانده می شود؛ سال 1997 تخلص وارنی را هم برای خود برگزید، واژه ی برگرفته از نام کاراکتر داستان گوتیک "ویکتوریا" که خون آشام بود؛ برای یافتن ریشه ی واژه کانتودآ باید به ادبیات فرانسه سر بزنیم که در آن کانتودآ را شخصیتی معنوی و برون جسمی و فرا جنسیتی می یابیم. آنا نیز که یک ترنسجندر بود و در سن 6 سالگی به هویت جنسی خود پی برده بود این عنوان را در طی کار هنریش با خود بسیار مانوس دانست.

متاسفانه آنا در دوران کودکی روزگار خوشی ندید! او از جانب پدر مادر و همکلاسی ها و آشنایان خود سخت مورد بی حرمتی و شکنجه روحی واقع شد و این او را از دنیای انسانها بسیار بسیار دور کرد. او به حیوانات و طبیعت پناه برد و شعور و الهامات نا محدودی را از این سو دریافت کرد.تنها ارتباط احساسی او با دنیای انسانها از طریق کتاب بود. او تا پیش از آشنایی با مدیر برنامه خود و تعامل با او، فقط آثار گوتیک،و بالاخص کتب ادگار آلن پو را مطالعه می کرد؛ شعر می خواند، موسیقیهای مختلفی گوش می داد. او همچنین یکی از اعضای فعال حال حاضر در انجمنهای حمایت از حیوانات، حمایت از حقوق "ال جی بی تی"ها و جنبش پروتءین مصنوعی و گیاهخواری است.کانتودآ آنگونه که روشن شد شخصیتی بسیار معنویست.او سمبل طلسم ساترن و همتای او ژوپیتر را در هم آمیخت تا نماد یوزا را که پشتیبان و ملهم معنویت خود می دانست، خلق کند.

سیاق پروژه موسیقی او در رنسانس و سبک باروک ریشه دارد و از آلات چوبی، برنجی، زهی، بادی در کارش بهره می برد. در حالی که آهنگهای قدیمی او بر پایه الکترونیک کامپیوتری هستند و با ماشین درام کار می شدند، آثار جدید او با ساز زنده تهیه می شود. در قیاس با گذشته همچنین آثار او پاپیولارتر است. در میان کارهای او برخی آهنگها گاه تا چهار بار و با حالات مختلف بازسازی شده اند. مانند قطعه شاهکار "اهریمنی"

موسی وارنی بیشتر شرح روایت احوال و حیات ادوار زندگانی پر مصیبت و مقطعی پر از آرامش و معنویت اوست و به دردهای جسمی، تنهایی، غم، عشق نابجا، شکست ها و تجارب روحانی او می پردازد. البته در سال های متآخر کانتودآ کانون نگرشهای خود را برروی اکلکتیزم متمرکز کرده است و اروتیسم و سکس را که پیشتر سخت از آن دوری می کرد در کار خود مورد توجه قرار داده است. او در بخش تصویری آثار عکسها و فیلمهای برهنه ای را از خود بعنوان یک موجود فاقد جنسیت که المانهای مردانگی خود را از دست داده بنمایش گذاشت که در باز تولید و انتشار عمومی سانسور شد. او در این آثار در هیبت زمینی الهه های رومی مذکر چون شارن، مرفوس، هادس و اورانوس بشکل یک موجود بدون جنسیت حاءل شد!

دانلود آلبوم 2018

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Sopor Aeternus
سایر گروه ها
دیدگاه شما