معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Rammstein

"رامشتاین / رامشتین" بند اینداستریال متال آلمانی است که مابین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۴ تشکیل شد و تا به امروز موفق به فروش ۲۲ میلیون نسخه از آثار خویش در سرار جهان شده است.رامشتاین بطور غیر مستقیم نام گروهش را از نام شهر غربی رامشتاین مایسنباخ آلمان گرفته است و در یکی از اشعارش، به تراژدی فاجعه انگیز پایگاه هوایی رامشتاین در تاریخ بیست و هشتم آگوست سال ۱۹۸۸ اشاره میکند. دومین حرف "M" موجود در نام بند، ترجمه تحت اللفظی نام گروه را به "سنگ کوبنده" تغییر میدهد تا مفهوم صدای "تتونیکی" موسیقیشان را برساند. تتونیک "فرقه برادران خانه آلمان مریم قدیس در اورشلیم است که معمولاً با نام فرقه تتونیک شناخته می‌شود و یک فرقه نظامی دوران قرون وسطی است که اکنون فقط به مسائل مذهبی فرقه کاتولیک اختصاص دارد. این فرقه ابتدا برای این تأسیس شد که به مسیحیان کمک کند تا در ارض مقدس بیمارستان بسازند. همچنین بعد از اصلاحات مارتین لوتر بخشی از فرقه به پروتستان تبدیل شد که اکنون دیگر وجود ندارد."در دوره ای کوتاه پیش از محبوبیت فعلی بند، بند از نام "rammstein flugschau" به معنای پایگاه هوایی رامشتاین استفاده کرده استگروه "رامشتاین" توسط گیتاریست "ریچارد کراسب" شکل گرفت و در سال ۱۹۸۹ او مقصد را بسوی غرب شهر برلین ترک کرد و به عضویت بند "orgasm death gimmic" در آمد.

در آن دوره "ریچارد کراسب" شدیدا تحت تاثیر موسیقی بند های آمریکایی ای نظیر بند "Kiss" بود. پس از تخریب دیوار شهر برلین، او دوباره به خانه خود در شهر "شورین" بازگشت، در آن دوره "تیل لیندمان" مشغول به سبد بافی و نوازندگی درامز در بند "first arsch" بود. در همین بازه زمانی ریچارد به همراه "آلیور ریدل" از بند "The inchtabokatables" و "کریستوف اشنایدر" از بند "die firma" که در یک محل زندگی میکردند شروع به جمع بندی ایده های خود کردند.ریچارد به این نتیجه رسید که موسیقی ای که قبلا ساخته است، میل او را سیراب نمیکند؛ او موسیقی ای را تصور میکرد که از تلفیق صدا های مکانیکی با اصوات سنگین گیتار بدست میامد.این سه عضو شروع به همکاری با یکدیگر در پروژه ای جدید کردند ریچارد بدین نتیجه رسید که ساخت همزمان موسیقی و متن شعر کاری بشدت دشوار است پس "لیندمان" را تشویق به عضویت در بند خود کرد، ریچارد استعداد خوانندگی لیندمان را هنگام خواندن شعری در حین کار کردن کشف کرد و این آغاز ماجراجویی آنها شد.

استایل موسیقی 

رامشتاین بعنوان یک بند "Neue deutsche Härte" نیز تعمیم میشود، این سبک در واقع دامنه وسیعی از سبک های مشابه یکدیگر نظیر اینداستریال هارد راک، هوی متال،موسیقی الکترونیک همراه با الهام گیری هایی از موسیقی پانک راک، پاپ و گوتیک راک بدلیل استفاده از کی برد،سرود کر و پیانو را شامل میشود.رامشتاین از گروه اینداستریال و نئو کلاسیکال اسلوونیایی "اومف!" و بند هایی دیگر نظیر "لایباخ" و "مینیستری" الهام میگیرد ولی مقایسه آهنگ هایی نظیر "Du riechst so gut و Bestrafe mich و ohne dich و !Te quiero puta" تشخیص منبع الهام گیری بند را دشوار میکند منتهی بطور کلی میتوان از این بند بعنوان یک بند اینداستریال متال یا همان متال صنعتی نام برد.دامنه وسیع الهام گیری بند موسیقی آنها را در بسیاری از ژانر ها خصوصا در زیرمجموعه ی اینداستریال، الکترونیک و هوی متال قرار میدهد.بند در اجرای زنده از انتخاب های گسترده تری استفاده میکند برای مثال در کنسرت "volkerball" تمامی اعضای بند برای اجرای هر کدام از آهنگ هایشان از لباس های متفاوتی استفاده کرده بودند.بند دارای سلیقه خاصی در انتخاب های خود، چه در اجرا های زنده و چه در ویدیو هایشان میباشد. در ویدئوی "keine lust" ،تمام اعضای بند بجز "flake" در لباس افراد چاق بودند و در ویدئوی "amerika"، تمامی اعضای بند لباس فضانوردی پوشیده بودند.

شاید خیلی از افراد با دیدن ویدیو Amerika/america از گروه در ابتدا فکر کنند که این افراد برای مدح و ستایش بزرگی آمریکا دست به ساخت این موزیک ویدیو زده اند و هدفشان به نوعی تبلیغ برای این کشور است اما با اندکی دقت در سکانس های این ویدیو شما پی میبرید که لحن آنها کاملا انتقادی و حتی تمسخرگونه است و اصلا قصد ترویج فرهنگ آمریکایی را ندارنداولین حقیقتی که در این ویدیو بیان می شود این است که شما اگر در هرجای این کره زمین زندگی کنید اگر هر مذهبی اعم از مسیحی بودایی مسلمان ایندو و یا هر نژادی را دارا باشید شما نه تنها آمریکا را می شناسید بلکه در فرهنگ آن کشور زندگی می کنید و حتی می توان با اندکی اغراق گفت که همه به نوعی درون خود آمریکا زندگی می کنند.همانطور که در اکثر سکانس ها مشاهده میکنید یا مردم از کالاهای آن کشور استفاده می کنند یا علیه آن کشور شعار می دهند یا آرزو زندگی کردن در آن کشور را در سر می پرورانند. در سکانسی می بینید فردی مسلمان رو بسوی آسمان شروع به عبادت می کند و در شات بعدی مرد آمریکایی که در آسمان و بر روی کره ماه است هم حالت تعظیم به خود میگیرد به شکلی که گویی آن فرد مسلمان به او تعظیم کرده است و نشان از آن دارد که مردم کم مانده است که آمریکا و آمریکاییان را عبادت کنند.

چرا رامشتاین بر روی ماه موزیک مینوازد؟؟؟

در دو صحنه یکی در انتهای ویدیو یعنی زمانی که متوجه می شوید تمام نماهای کره ماه تنها در استودیویی فیلم برداری شده است و دیگری هنگامی که قطعه ای فلزی را درون پرچم آمریکا جاسازی میکنند تا صاف بماند (زیرا کره ماه فاقد اتمسفر است بر روی ماه باد نمی آید) تا مشخص نشود که بر روی کره زمین فیلم برداری شده است قصد تمسخر فیلم معروفی که آمریکایی ها از رفتن خود به کره ماه در اوایل دهه ۷۰ میلادی منتشر کرده اند را دارند که به دروغ بزرگ قرن بیستم معروف است.به عقیده بسیاری مانند رامشتاین آمریکا هرگز در آن زمان نتوانسته ۲۵۰ هزار مایل از کره زمین دور شود و بر روی ماه براحتی فرود آید و عکس یادگاری بگیرد و بدون هیچ مشکلی به روی زمین برگردد. جالب است بدانید که در زمان جنگ سرد این دروغ بزرگ به نحوی موثر واقع شد که میتوان یکی از علل فروپاشی شوروی را تنها این موفقیت بزرگ آمریکا در آن زمان دانست هرچند که امروزه عده ی زیادی معتقدند آن فیلم اثر استنلی کوبریک و محصول هالیوود است اما مهم آن است که در آن زمان و حتی تا کنون عده زیادی را وادار کرد که قبول نمایند آمریکا دست نیافتنی است .

درونمایه اشعار

تقریبا تمامی اشعار بند به زبان آلمانی میباشند و اکثرا توسط خواننده گروه در عناصر ضروری موسیقی و به قصد درک بیشتر هواداران موسیقی نوشته شده است و موضوع اشعار معمولا بسیار جدال آمیز و نا مشروع هستند مانند "مقوله سادومازوخیسم، هوموسکشوال، زنای با محارم، پدوفیل، نکروفیل، پیرومانیا، کنیبالیسم، بازی با تصاویر مذهبی و سکس همراه با خشونت" در واقع بازی با کلمات درونمایه اشعار این بند را تشکیل میدهند. در بسیاری از موارد، متن اشعار بگونه ای تعبیر شده اند که به چندین طریق مختلف میتوان از آن برداشت معنایی کرد. در حقیقت بند با تغییر تلفظ اصلی کلمات در یک جمله، اقدام به ایجاد طبعی جدید از آن کلمه و در نهایت ایجاد مفهومی متناقض میکند.

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Rammstein
ویدیوهای Rammstein
سایر گروه ها
دیدگاه شما