معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Poets Of The Fall

بیوگرافی گروه Poets Of The Fall

این گروه در سال ۲۰۰۳ با ترانه «Late Goodbye» که به عنوان موسیقی تیتراژ پایانی بازی ویدئوی مکس پین ۲: سقوط مکس پین استفاده شده بود خود را به دنیای موسیقی معرفی کرد و در سال ۲۰۰۴ با ترانه «Lift» که در یک برنامه کامپیوتری استفاده شده بود یکی از بهترین گروه‌های راک در فنلاند شد. به طوری که برای ترانه «Late Goodbye» جایزه گنگ (G.A.N.G) که هم سطح جایزه گرمی است را در ۲۰۰۴ از آن خود کرد و «Lift» نامزد بهترین آهنگ فنلاندی در بهترین‌های رادیو YLEX شد.

پس از موفقیت در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ در سال ۲۰۰۵ اولین آلبوم خود با نام نشانه‌های زندگی را منتشر کرد. در لیست قطعات این آلبوم که شامل ۱۲ ترانه بود، نام دو ترانه «Lift» و «Late Goodbye» هم به چشم می‌خورد. این آلبوم در فروش خود جایزه فروش Platinum یا پلاتین را دریافت کرد. این آلبوم در جدول پرفروشترین آلبوم های موسیقی در فنلاند رتبه ۳۰ام را دارد.

در سال ۲۰۰۶ با عرضه دومین آلبوم خود که کارناوال زنگ زده نام داشت موفقیت‌های چشمگیری کسب کرد. این آلبوم نیز با ۱۲ ترانه عرضه شد. که طی آن جایزه‌های فروش Platinum یا پلاتین ، «MTV Europe Music Awards» برای بهترین گروه فنلاندی سال ۲۰۰۶ و از TV۲'s Musiikki-TV و The Voice و Muuvi Awards جایزه بهترین کلیپ تصویری را برای «Carnival of Rust» کسب کرد. گفتنی است که گروه در همین سال دو جایزهEmma(گرمی فنلاندی) برای آلبوم نشانه‌های زندگی به عنوان بهترین آلبوم و بهترین گروه تازه وارد را برد.

در سال ۲۰۰۷ هم برنده جایزه بهترین گروه فنلاندی از رادیو ان آر جی (NRJ) شد.

پس از موفقیت‌های چشمگیر در سال‌های قبل، در سال ۲۰۰۸ آلبوم سوم خود با نام قمار تحول را عرضه کرد. در این آلبوم سعی شده بود که از موسیقی خشن‌تری استفاده شود. برای همین نتوانست به اندازه آلبوم‌های قبلی موفقیت کسب کند و فقط به بردن جایزه فروش Gold یا طلا در هفته دوم عرضه اکتفا کرد.

در همان سال گروه برای اولین بار در آمریکا و هند کنسرت اجرا کرد که با موفقیت همراه بود. همچنین در این سال گروه ترانه «You Know My Name» (از آثار کریس کرنل) را همراه با تغییراتی بازخوانی کردند. این ترانه در سی دی به نام Livenä Vieraissa منتشر شد.

در سال ۲۰۰۹ گروه علاوه بر کار بر روی آلبوم چهارم با ایجاد تغییراتی در کلیپ تصویری «Carnival of Rust» آن را دوباره عرضه کرد که در صفحه یو تیوب این گروه قابل مشاهده‌است.

همچنین در این سال گروه با انتشار آلبومی به نام The Best Of Poets of the Fall در هند که شامل بهترین آهنگهای این گروه هست توجه خود را به طرفداران خاورمیانه و آسیایی خود نشان داد.

در این سال Markus "Captain" Kaarlonen، نوازنده کیبورد گروه موسیقیی برای بازی «Shattered Horizon» را ساخت.

گروه در سال 2010 چهارمین آلبوم آنان با نام نمایش شفق در 17 مارس منتشر شد اولین تک آهنک این آلبوم با نام «Dreaming Wide Awake» که قبل از انتشار آلبوم منتشر شد از رادیو ان آر جی فنلاند پخش شد. این تک آهنگ در رده هجدهم قرار گرفت.

نمایش شفق هم در اولین روز عرضه به صدر جدول فروش فنلاند رفت و در هفته اول عرضه خود جایزه فروش طلایی را کسب کرد.

همچنین در این سال ترانه جنگ (War) از آلبوم چهارم آنها در بازی ویدئویی آلن ویک به عنوان ترانه در استفاده شد. همچنین آنها در خود بازی هم نقش داشتند. در بازی دو ترانه از گروهی به نام Old Gods of Asgard وجود دارد که برای آنهاست.

در 16 مارس 2011 اولین آلبوم رسمی گردآوری یا Compilation گروه با نام کیمیا: قسمت اول منتشر شد که در جدول فروش تا رده نهم بالا رفت. این آلبوم شامل بهترین آهنگهای گروه از چهار آلبوم اول خود بعلاوه دو آهنگ جدید و همه نماهنگ ها و قسمت های ویژه بود.

تک ترانه میتوانی صدایم را بشنوی؟ که در آن ارائه شده بود بصورت دیجیتالی عرضه شد. همچنین در بازسازی بازی ویدئویی رالی مرگ (Death Rally) برای آی فون از آن استفاده شد.

پنجمین آلبوم این گروه با نام معبد اندیشه در مارس 2012 منتشر شد. در این آلبوم یکی از دو ترانه که گروه برای بازی آلن ویک: کابوس آمریکایی ساخته استفاده شده است. این آلبوم پایان بخش یک سه گانه است که دو بخش دیگر ان آلبوم های نشانه های زندگی و کارناوال زنگ زده هستند.

در مورد منظور از هبوط در نام گروه Marko Saaresto خواننده گروه در مصاحبه ای به داستان آدم و حوا و ماجرای خوردن میوه ممنوعه و هبوط آنها اشاره کرد.

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Poets Of The Fall
سایر گروه ها
دیدگاه شما