معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

ozzy osbourne

جان مایکل آزبورن در سوم سپتامبر سال 1948 در بیرمنگهام انگلستان چشم به جهان گشود. پدرش John Thomas Osbourne جان توماس آزبورن ابزارسازی حرفه‌ای و مادرش Lillian در کارخانه اتومبیل سازی لوکاس مشغول بکار بودند. او دو برادر به نامهای Paul و Tony و سه خواهر به نامهای Jean، Iris و Gillian دارد. مایکل وقتی به مدرسه می‌رفت نام مستعار Ozzy را برای خود که مخفف نام فامیلی‌اش بود، انتخاب کرد. آزی در خانواده‌ای فقیر متولد شد تا حدی که برای خرید لباس پول کافی نداشت. وقتی که سال داشت ترک تحصیل کرد و شروع به کار لوله‌کشی نمود. اما دستمزد این کار بسیار ناچیز بود و نمی‌توانست او را راضی نگه دارد پس تصمیم گرفت از راه تبه‌کاری به پول برسد. او شروع به دزدی از خانه‌ها و فروشگاههای کوچک لباس نمود. بهرحال بخاطر ناشی بودنش و بجا گذاشتن اثر انگشت در حین دزدی به دام پلیس افتاد. حکمی که قانون برای وی در نظر گرفته بود، هفته حبس در زندان Winson Green بود. در طول این هفته بازداشت خالکوبی معروف O-Z-Z-Y را بین بند انگشتان دست چپش نگاشت. کلمه thanks را بر کف دستش و یک صورت خوشحال بروی زانوهایش تتو کرد. در خیابانها راه می‌رفت و بدنبال کار می‌گشت تا اینکه دوست قدیمی‌اش را که گروهی بنام Approach داشت، ملاقات نمود. این گروه خواننده نداشت. آزی فرصت‌طلب که شرایط را برای تحقق بخشیدن به آرزوهایش مساعد می‌دید اعلام کرد که: "من خواننده هستم." Approach بیشتر موسیقی ریتمیک را دنبال می‌کرد و چیز جالبی برای آزی محسوب نمی‌شد. پس گروه را ترک کرد و به گروه دیگری بنام Music Machine پیوست.در همین موقع بود که بهمراه یکی از دوستانش بنام Terrance Butler (که اکنون معروف به Geezer می‌باشد) گروهی به نام Rare Breed تشکیل دادند. آنها در گروه موفق به ضبط اثری نشدند پس این پروژه هم نیمه کاره ماند. سپس اقدام به چاپ آگهی‌ در روزنامه محلی شهر نمود. متنی که بعنوان آگهی در روزنامه به چاپ رسید این بود: آزی - خواننده - به دنبال گروه می‌گردد.

در گوشه‌ای دیگر از شهر دو مرد جوان با نامهای Bill Ward و Tony Iommi گروهی را با نام The Rest تشکیل داده بودند. تونی این آگهی را در روزنامه دید و با خود فکر کرد که: "این نمی‌تونه همون آزی‌ای باشه که وقتی بچه بودیم با من همبازی بود." پس به سمت آدرس اعلامی آزی رفت و مطمئن شد که او همان آزی است. آنها گروهی را بنام Polka Tulk تشکیل دادند. اسم Polka Tulk الهام گرفته شد از قوطی پودر تالکام که آزی آنرا در حمام دیده بود. گروه آرام آرام شروع به استخدام نوازدگان دیگر نمود که سرانجام شامل عضو گردید: Ozzy Osbourne، Bill Ward، Geezer، Jimmy Phillips و Clark. آنها سبک Blues/Jazz را برای خود برگزیدند. سپس نام Black Sabbath را برای خود انتخاب کردن و تبدیل به یک گروه جدید شدند. در همین اثنا Jim Simpson بعنوان مدیر وارد گروه شد و رهبری گروه را بعهده گرفت.

جمعه، فوریه بود که اولین آلبوم رسمی گروه با نام Black Sabbath منتشر شد. ضبط این آلبوم تنها ساعت به طول انجامید و دلار صرف تولید آن گردید. با انتشار اولین آلبوم، تولید کارهای تصویری توسط گروه بالا گرفت. آنها در تصاویر به نمایش عجوزه‌ها و شیاطین پرداختند که بسرعت علاقمندان به خودش را مجذوب نمود.گروه در ماه اکتبر دومین آلبوم خود را با نام Paranoid عرضه نمود. این آلبوم طی چهار روز ضبط شد. آنها نام این آلبوم را War Pigs گذاشته بودند اما در آخرین لحظات نام آن به Paranoid بوسیله شرکت Vietnam War که ضبط این آلبوم را بعهده گرفته بود، تغییر یافت. آهنگ برجسته Paranoid در آخرین دقایقی آنها در استودیو حضور داشتند ضبط شد. آلبوم تبدیل به شماره یک شد و آنها یکباره به موفقیت رسیدند. بعد از کسب این موفقیت آنها رسماْ اجازه دادند که جیم مدیریت آنها بطور جدی عهده‌دار شود. جیم هم متعاقباْ از نظر تجاری برای گروه مفید واقع شد. آنها اندک اندک پس از طی راههای دشوار برای تشکیل گروه و آهنگسازی متفاوت به رسمیت شناخته شدند و عده‌ کثیری بعنوان طرفدار، آنها را مورد علاقه خود نامیدند.آزی آزبورن در سال با خانمی با نام Thelma Mayfair ازدواج کرد. تلما از ازدواج ناموفق قبلی خود پسری ? ساله بنام Elliot Kingsley داشت. آزی تصمیم گرفت تا الیوت را به فرزندی قبول کند.در اواخر سال ?? آلبوم Master of Reality منتشر شد. این آلبوم شامل چند آهنگ بود که دین و مذهب را با دید خوب و راهی مثبت معرفی می‌نمود.

بعد از تصمیم آزی مبنی بر خارج شدنش از گروه، اعضا اقدام به بکارگیری خواننده‌ای جدید با نام Dave Walker نمودند. او با صدای جالبش شیوه جدیدی را وارد گروه کرده بود و کارش نسبتاْ رضایت‌بخش بود. آزی آزبورن اعتماد به نفس خود را بدست آورد و دوباره روی پاهای خود ایستاد و مجدداْ به گروه ملحق شد.  به‌هر‌حال او متقاعد شد تا در گروه همکاری نماید و در نهایت آلبوم بعدیشان با حضور آزی و با نام Never Say Die منتشر شد. آزی آهنگی را با نام Junior"s Eyes ساخت و آنرا تقدیم به پدر مرحومش نمود که همانند خداحافظی با از دست رفته‌اش بود. آزی بر حسب عادت الکل مصرف می‌نمود، ‌دیگر در این روزها به مواد مخدر هم پناه آورده بود. مصرف بیش از اندازه الکل و مواد مخدر منجر به اخراج وی از Black Sabbath گردید. در همین موقع بود که Ronnie James Dio جایگزین او گشت. Don Arden اصرار داشت که با کمک آزی گروه جدیدی را تاسیس نماید و بالاخره این کار عملی شد. آنها نام گروه را Law نهادند و بعداْ نامش را به Blizzard of Ozz تغییر دادند. اعضای این گروه به غیر از آزی عبارتند بودند از: Randy Rhoads، Bob Daisly و Lee Kerslake. آزی هفته‌ها برای انعقاد قرارداد با کمپانی CBS تلاش نمود تا بالاخره قرارداد دلاری برای اولین آلبومش بسته شد.جولای سال آزی آزبورن با شارون آردن در جزیره گرمسیر Maui ازدواج کرد. آزی بعد از ازدواج تا حد کمی از دنیای موسیقی و آهنگسازی دور ماند، پس طی تصمیمی تلاش کرد تا از این وضعیت خارج شود و با تمام نیرو آلبومی از اجراهای زنده‌اش تهیه کند و نام آنرا Speak of the Devil نهاد. این آلبوم یادبودی برای Randy Rhoads بود و هدف آزی از ارائه این آلبوم زنده نگه داشتن نام رندی بود.در  جولای آزی برای اولین بار بعد از اینکه از گروه Black Sabbath جدا شد، با آنها مساعدت نمود و به اجرای آهنگ با یکدیگر پرداختند. در هشتم نوامبر اولین پسرش Jack متولد شد.بعد از مدتی آلبوم The Ultimate Sinنیز تولید شد. آزی با توجه به عکس روی جلد این آلبوم بازهم به دردسر افتاد و مورد انتقاد قرار گرفت. عکس روی جلد حاکی از این بود که  مرد (احتمالاْ مسیح، یوحنی و متی) را در بالای تپه‌ای به صلیب کشیده بودند و در زمینه پشت عکس، تصویر دختری عریان ترسیم شده بود. 

آلبوم No More Tears در سپتامبر عرضه شد که در جدول موسیقی انگلستان به شماره و در جدول موسیقی امریکا به شماره دست یافت و بار مفتخر به دریافت جایزه پلاتینیوم گردید. آزی از Lemmy که از اعضای گروه Motorhead می‌باشد در نوشتن این آلبوم کمک گرفته بود. اولین نامی که آنها برای این آلبوم انتخاب کرده بودند Say Hello to Heaven بود. Geezer گروه آزی را دوباره ترک کرد و سریعاْ Mike Inez جایگزین او گردید. آزی حتی یک جایزه گرمی برای موسیقی I Don"t Want to Change the World دریافت کرد. در سپتامبر ویدئوی خانگی Don"t Blame Me ساخته شد که شامل مصاحبه‌هایی در رابطه با کل زندگی شخصی آزی بود که بخاطر آن به وضغیتی طلائی دست یافت!!!

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های ozzy osbourne
سایر گروه ها
دیدگاه شما