معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Nirvana

بیوگرافی گروه Nirvana | نیروانا

کرت دانلد کوبین  (20فوریهٔ 1967 – 5 آوریل 1994) موسیقی‌دان راک اهل امریکا بود که بیشتر به‌عنوان خواننده، نوازنده گیتار، ترانه‌سرای اصلی و بنیانگذار گروه گرانج نیروانا شناخته شده‌است. از کرت کوبین به‌عنوان «صدای نسل‌اش» یاد می‌کنند.او در سال 1985 به همراه کریست ناواسلیک گروه نیروانا را بنیان گذاشتند. اولین آلبوم نیروانا با نام بلیچ (ضد عفونی) در سال 1989 منتشر شد. آن‌ها پس از انتشار دومین آلبوم‌شان با عنوان نورمایند (مهم نیست - 1991)تبدیل به یک گروه پُرفروش و نامدار در سطح بین‌المللی شدند . مهم نیست با تک‌آهنگ موفق «بوی روح نوجوانی میده» اولین آلبوم با سبکی مشتق از پانک بود که محبوبیت عام پیدا کرد و مورد توجه عمدهٔ مخاطبان موسیقی قرار گرفت.

در سال 1992 کوبین با کورتنی لاو خواننده و رهبر گروه هول ازدواج کرد. آن‌ها مدتی بعد صاحب یک فرزند دختر شدند که فرنسیس بین نام گرفت. کوبین از موفقیت تجاری نیروانا، جنجالی که همواره در حاشیه نیروانا در جریان بود و سرک کشیدن رسانه‌ها به زندگی خصوصی‌اش ناراضی بود. او سال‌های پایانی زندگی‌اش را با مشکلاتی هم‌چون اعتیاد به مواد مخدر، افسردگی و نابسامانی‌های زندگی زناشویی سپری کرد. در سال 1993 سومین و آخرین آلبوم استودیویی نیروانا با عنوان در رحِم روانهٔ بازار شد که در واقع بیان اعتراض او به شرایط موجود بود.در 8 آوریل 1994 جسد کرت کوبین با مغز متلاشی شده و یک شات گان در کنارش در خانه‌اش یافت شد و در مدارک رسمی پلیس علت مرگ، خودکشی اعلام شد.

مرگ کوبین قتل یا خودکشی ؟!

در تاریخ 8 آوریل 1994 جسد کرت کوبین در حالی که روی زمین دراز کشیده بود و یک اسلحه روی سینه اش قرار داشت پیدا شد. پس از انتشار خبر خودکشی او در بسیاری از کشورها مردم با شمع به خیابان ها آمدند و عده ای در اوج خشم اقدام به سوزاندن عکس های کوبین کردند زیرا او را فردی خودخواه میدانستند که دنیا را از موسیقی خود محروم کرده بود.

ولی آیا این یک خودکشی بود ؟

نظر شخصی من درباره این موضوع اینه که این یک قتل بود نه خودکشی؛ درسته که کوبین دچار افسردگی و اعتیاد به مواد مخدر بود ولی نکاتی هست که نمیشه از آن ها چشم پوشی کرد ...

1. اثر انگشتی روی اسلحه نبود

بعد از بررسی و ثبت تمام اطلاعات موجود در صحنه‌ی مرگ کرت مشخص شد که هیچ اثر انگشتی روی اسحله وجود ندارد؛ نه تنها اثر انگشت کرت کوبین روی اسلحه وجود نداشت بلکه گویا اسحله به دقت پاک شده بود.

2. وجود 225 میلی گرم هروئین در خون

مقدار زیادی هروئین در خون کرت بود که این مقدار اجازه حرکت را حتی به او نمیداد چه برسد به شلیک شات گان.

3. نامه خودکشی

نامه خودکشی کرت کوبین (که چند وقت دیگر توی چنل قرار میدم) هزاران بار مورد مورد بررسی قرار گرفته و بسیاری معتقدن که نامه بیش از حد دقیق و مرتب است که یک نامه خودکشی باشد و تا چهار خط پایانی هیچ اشاره ای به خودکشی نشده است، این نامه تا امروز به بیش از 300 هزار مرتبه به گروه های خط شناسی متفاوت سپرده شده و تقریبا 60 درصد آنان اعلام کردند که چهار خط پایانی دست خط کوبین نمیباشد.

4. استفاده از کارت اعتباری

جسد کرت در روز 8 ام یافت شد ولی بررسی ها نشان میداد که او در روز 5 ام مرده است با اینحال در روز 6 ام آوریل و ساعات اولیه صبح یعنی چند ساعت پس از مرگ کرت کوبین از کارت اعتباری وی استفاده شده بود این کارت هیچ وقت پیدا نشد.

5. سیگار متفاوت

کرت هیچگاه سیگاری از اانواع دیگر نمیکشید ولی در زیر سیگار او سه ته سیگار متفاوت پیدا شده بود که به نظر میرسید مربوط به شخصی باشد که که حداقل دو روز پیش از پیدا شدن جسد در محل حضور داشته.

6. مصاحبه و مرگ "ال دوث"

الدون هوک با نام مستعار ال دوث رهبر یک گروه راک شکست خورده بود که مدتی با کرت کوبین دوستی داشت. ال دوث در مصاحبه (تو چنل قراره داده میشه) با یک شبکه‌ی انگلیسی مدعی شد که کورتنی لاو(BITCH) همسر سابق کوبین به او پیشنهاد 50 هزار دلار را داده بود تا کوبین را با شلیک گلوله به سرش به قتل برساند؛ بررسی ها نشان داد که این پیشنهاد قطعا انجام داده شده بود و حداقل پنج نفر شاهد آن بودند. دو هفته بعد از این مصاحبه جسد الدون هوک در یک کوپه قطار پیدا شد.

7. تام گرنت 

تام گرنت مهم ترین فردی بود که بر پرونده کوبین فعالیت میکرد. او توسط کورتنی لاو(BITCH) استخدام شده بود و همین شخص در نهایت کورتنی را مسئول مرگ کوبین دانست و علت اصلی آن را تصمیم جدایی کوبین از او و بدست آوردن ثروت هنگفتش بود.

8. مایکل دویت

تام معتقد بود که کورتنی به کمک پرستار بچه "مایکل دویت" کرت کوبین را به قتل رسانده اند. هردو آنها چیزی را از پلیس و گرنت پنهان میکردند؛ مایکل دویت سه سال بعد از مرگ کوبین به مکزیک مهاجرت کرد. متاسفانه دو هفته بعد از مرگ کرت کوبین پلیس علت مرگ را خودکشی اعلام کرد تا بتواند احساسات و خشم مردم را کنترل کنند. تام گرنت تا سال 1996 پنج مرتبه این دو شخص را به قتل کوبین متهم کرد و هربار با سکوت آنها مواجه شد، با وجود تمام تلاش های گرنت و وکیل خانوادگی آنها پروند کرت کوبین هرگز دوباره به وسیله اف بی آی بررسی نشد.

Fact:

زمانی که کرت وارد دبیرستان شد به‌ خاطر دوستی با یکی از دانش‌آموزان که همجنس‌گرا بود مورد آزار و طعنهٔ دیگران قرار می‌گرفت. این اتفاق باعث شد بعدها در آثارش به نفی هوموفوبیا و تبعیض جنسی بپردازد، او همچنین مادرِ خودش رو یک هوموفوبیک میدونست. در بخشی از فیلم دربارهٔ یک پسر که در سال 2008 به کارگردانی AJ Schnack منتشر شد گفت‌گویی در این مورد وجود دارد که کرت آن‌جا گفته‌است؛ "من شروع به افتخار کردن به هم‌جنس‌گرا بودن در برابر آن‌ها کردم. گرچه واقعاً نبودم." او یکبار هم به‌خاطر نوشتن جملهٔ "خدا گِی است" با اسپری بر در و دیوار شهر، توسط پلیس ابردین بازداشت شد. 

نقل‌قولی از او هست که در دفاع از همجنسگرایان گفته‌:

"I am not gay, although I wish I were just to piss off homophobes"

من گِی نیستم، گرچه ای کاش بودم فقط برای این‌که حال هوموفوب‌ها را بگیرم.

اکسل رُز لید سینگر گروه "گانز اند رزز" در دوره جوانی یکی از طرفدارای نیروانا بوده. ماجرای کرت و اکسل به انتشار البوم Never Mind در سال 1991 برمیگرده. گروه نیروانا جزو اولین گروه هایی بود که موسیقی الترناتیو راک رو به دنیا معرفی کرد و از لحاظ هماهنگی بهترین گروه بوده و اهنگ Smells Like Teen Spirit در رده بندی رولینگ استون چهارمین اهنگ برتر دنیا شده.

اکسل در اون زمان که یکی از طرفدارای نیروانا بود و یکبار از کرت خواسته بود تو تولد سی سالگیش بخونه و توی تور Never Mind همراهشون باشه که کرت هردوی اینارو رد کرده و جالب اینجاست که شرکت منتشر کننده هر دو گروه گیفن ریکوردز بوده. کرت توی مصاحبه گفت:  "از زمانی که راک اند رول وجود داشت داشته اکسل رز هم دیده میشه نمیدونم چی تو چشمای اونه که همه اونو میپذیرن و این برای من کسل کنند هستش. اون یه رانپریش خودخواهه که فکر میکنه همه دنیا یه چیز یه چیزی بهش بدهکارن"و اکسل رز و کرت و همسرش رو معتاد هایی دونست که بجای حضور در استیج موسیقی عمر خودشون رو باید پشت میله های زندان سپری کنند.

و کرت توی یه مصاحبه دیگه در مورد گانز اند رزز گفته که:"اونا همه چیز رو قاطی پاتی میکنن بعد کنار هم میشینن و به اون نگاه میکنن و سعی میکنن راهی برای درست کردن افتضاحی که به بار اوردن پیدا کنن در حالی که ما گند میزنیم و باز هم بدترش میکنیم"و در مراسم ام تی وی در سال 1992 کورتنی لاو به اکسل میگه:"هی اکسل میای پدرخونده بچه ما بشی؟"اکسل به کرت میگه:"این زنتو خفه کن وگرنه میکشمتون پایین"کرت هم با لحن مسخره ای میگه:"خفه شو"و همه بلند میخندن

استفانی به کورتنی میگه:"تو که مدل نیستی"کورتنی میگه:"نه ولی تو یه جراح مغزی" و همه بیشتر میخندن.

بعد از درگیری های لفظی در مراسم ام تی وی اوضاع بین کرت و روز به روز بدتر میشد بعد از مدتی کرت به نشریات گفت که اکسل رز و گروه گانز اند رزز چیزی از موسیقی نمیدونن. در این بین داف مک کاگان (یکی از اعضای گانز اند رزز) برنامه ای برای اشتی کرت و اکسل در نظر داشت. اما عمر کرت به دنیا نبود

کرت کوبین از دبیرستان اخراج شد و بعد به عنوان یک سرایدار در آن دبیرستان شروع به کار کرد، اسم آن دبیرستان Weatherwax High School بود٫اما زیاد در آنجا دوام نیاورد ٫بعد ها که موزیک ویدیو "Smells Like Teen Spirit" را ساخت یک فرد را بعنوان سرایدار در موزیک ویدیو گذاشته بود و در حال رقصیدن بود که یک شوخی بود برای کسایی که شغل قبلی او را میدانستند.

 

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Nirvana
سایر گروه ها
دیدگاه شما