معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

کوبار بند

«قطره های بارانی» 

کوباربه معنی باران کوهستان است و نام یک گروه موسیقی  پراگرسیو ایرانی است که در سال ۱۳۹۴ در شهر تهران فعّالیت خود را آغاز کرد. 

در تابستان سال ۱۳۹۴ هامت فاضلی با همراهی محسن فاضلی برای تشکیل گروه از مصطفی اکبری (وکال گروه) درخواست همکاری کردند و گروه کوبار شکل گرفت. در آغاز، محوریت اصلی گروه آهنگ سازی برای آلبوم پیش رو بود و در راستای تکمیل تیم خود با پژمان طاهری به عنوان درامر و میلاد اجاقی به عنوان گیتاریست که طراح لوگوی انگلیسی کوبار نیز می باشد، همراهی کردند که بعد از مدتی به دلیل مسافت طولانی که هر هفته گروه باید از تهران تا انزلی طی می کرد مجبور به قطع همکاری با آن‌ها شدند‌. چندی بعد، با اضافه شدن شاعر گروه، مصطفی فاضلی، کوبار به شکل جدی‌تری به کار خود ادامه داد تا بعد از چند وقت با اضافه شدن بهرنگ شکریان به عنوان گیتاریست و بزرگمهر کلانتر به عنوان درامر، کوبار آماده تر از گذشته به فعالیت خود ادامه داد. در همین حین  به دلیل پاره‌ای از مشکلات  مصطفی اکبری از گروه جدا شد و در ابتدا هامت تصمیم گرفت که در کنار بیس ، خودش وکال گروه را نیز در دست بگیرد که به گفته خودش حس فقط بیسیست بودن روی صحنه را ترجیح می داد و با راهنمایی های شهروز گودرزی،  محسن مومیوند به عنوان خواننده جدید، کار خود را با گروه آغاز کرد.

کوبار اولین اجرای خود  را در فستیوال پرفورمنس شب شنبه‌ها در تاریخ 25 مرداد 1396 تحت عنوان دگردیسی درونی بر‌گزار کرد که در این اجرا 6 قطعه اورجینال خود گروه و بک قطعه کاور را برگزار کردند. بعد از این اجرا کوبار با نیلوفر صادقی به عنوان نوازنده کیبورد آغاز به همکاری کرد. در تاریخ بیستم آذر 1396، کوبار‌ اجرایی را در فستیوال موسیقی دانشگاه شریف و در تاریخ شانزدهم دی 1396 نیز در فستیوال شب شنبه‌ها در تماشاخانه پالیز، اجرایی تحت عنوان لحظه‌های بی‌قرین برگزار کرد که این اولین اجرای فول سانس این گروه بود و در آن 7 قطعه اورجینال و 6 کار کاور را اجرا کردند که مهمان های جنجالی همچون Andi Rohde نیز در این اجرا حضور داشتند.

 بعد از این کوبار با تغییرات جدی تری رو برو شد و درامر گروه (بزرگمهر کلانتر) و گیتاریست گروه (بهرنگ شکریان) به دلیل مهاجرت و نقل مکان مجبور به ترک گروه شدند و کوبار نیز مجبور شد عضو‌گیری مجدد انجام دهد و در این حین با پرهام رنجبر نوازنده درامز گروه پرسیس و محمد ولایتی‌پور نوازنده گیتار الکتریک به توافق رسید و ضبط آلبوم کوبار آغاز شد. بعد از جمع شدن گروه، کوبار تمرینات خود را برای اجراهای سال ۱۳۹۷ آغاز کرد.

کوبار در تاریخ ۲۸ تیرماه کنسرتی را در پردیس سینمایی چارسو برگزار کرد که اولین اجرا با اعضای کنونی گروه بود و مورد حمایت بسیاری از مخاطبین قرار گرفت و بزرگترین اجرای کوبار تا به امروز بود. 

همچنین در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ کوبار اولین اجرای موسیقی این سبک را در رشت برگزار کرد که به گفته محسن و هامت از ابتدای شروع کار گروه هدف آن ها بوده و به گفته خودشان ذهنیت مثبت نسبت به این قضیه به آنها کمک کرد تا بتوانند این اجرا را برگزار کنند. آن ها پس از این اجرا نیز تلاش های زیادی برای گرفتن مجوز برای اجرا در تهران و رشت کردند که متاسفانه به سرانجام نرسید و کماکان نیز در تلاشند تا بتوانند دوباره به روی صحنه بروند . 

درباره درون مایه های شعر محسن فاضلی گفت : « ما هفت نفریم و شعرها نقاط مشترک بین همه ی ماست.» همچنین هامت در ادامه گفت :« سعی می کنیم که اشعارمان برای قشر به خصوصی از جامعه و برهه زمانی مشخصی نباشد و همه مردم در هر زمانی بتوانند با آن ارتباط بگیرند.» 

آنها همچنین گردنبندی به نام قطره کوبار که مراحل ساخت آن تماماً توسط خود گروه انجام می شود را به طرفداران خود میدهند و میگویند از زیاد شدن این قطره ها ، باران کوهستان که معنی نام گروه نیز می باشد به وجود می آید. 

نخستین آلبوم این گروه آماده شده و در مرحله گرفتن مجوز شعر قرار دارد و پس از اخذ مجوز و انجام فرآیند میکس و مستر ، منتشر خواهد شد

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های کوبار بند
ویدیوهای کوبار بند
سایر گروه ها
دیدگاه شما