معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Guns'N Roses

بیوگرافی گروه راک Guns'N Roses (گانز اند روزز)

گانز اَن رُزز  در مارس ۱۹۸۵، در شهر لس‌آنجلسِ ایالتِ کالیفرنیای آمریکا توسط اعضای دو گروه ال ای گانز و هالیوود رز، و به رهبری اَکسل رُز تشکیل شد. زمانیکه سبک‌های دَنس و پاپ متال بر موسیقی پاپ سلطه داشتند، گانز ان رُزز توانست دوباره راک اند رول را به جدول موسیقی‌های پرفروش برگرداند.

«آن‌ها پسران خوبی نبودند؛ پسران خوب راک اند رول نمی‌نوازند!» آن‌ها زمخت بودند و وحشی، ولی در عین حال شوخ، آسیب‌پذیر و گاهی نیز حساس، همان‌طور که در آهنگ معروف «Sweet Child O' Mine» نشان دادند. این تضاد در آهنگ‌هایشان و حتی در اسمشان نیز وجود دارد.اوج شهرت گروه در اواخر دههٔ ۱۹۸۰ و اویل دههٔ ۱۹۹۰ بود. اِسلَش و ایزی استرَدلین با گیتارهای الکتریکیشان بی‌رحمانه می‌نواختند، اَکسل رُز با جیغ و فریاد از داستان‌هایش در مورد روابط جنسی، مواد مخدر و بی‌عاطفگی‌های شهر بزرگشان می‌گفت. داف مَک‌کَگَن (گیتار بیس) و اِستیون اِدلِر (درام) نیز با ریتم‌های نرمی که می‌نواختند، آهنگ‌ها را آزاد و قدرتمند نگه می‌داشتند.

بی شک گانز ان روزز از موفق ترین گروه های هارد راک و گلم متال دهه 80 میلادی بود ، اما در دهه 90 ، وکالیست گروه اکسل رز ، داشت گروه را به سمت پاپ میبرد و به دلیل مشکلاتی که اعضای گروه داشتند ، سرانجام اسلش و داف مک کگن از گروه خارج شدند و بعد از آن ها گانز سیر تحولات زیادی در اعضای خود دید . از جمله این تغییرات میتوان به هنرمندانی چون باکت هد که سابقه حضور در گانز ان روزز را داشت ، اشاره کرد .

در دهه 90 ، با اوج گیری گروه های آلترنیتیو و گرانج مانند نیروانا ، خواسته مردم عوض شد و کسی به هارد راک دهه 80 دیگر علاقه ای نداشت ، در آن موقع گروه های مطرحی مثل پنترا و متالیکا ، هماهنگ با خواسته مردم آثار خود را تغییر دادند و در صدر ماندند اما گانز ان روزز از جمله گروه هایی بود که اصالت اولیه خود را حفظ کرد و به این دلیل و به دلیل جدا شدن اسلش و داف مک کگن و مشکلات داخلی گروه ، گانز ان روزز از هم پاشید .

سرانجام پس از ۱۴ سال سکوت و بدون آلبوم جدید، 

گروهی با نوازندگان جدید که خود را گانز ان روزز مینامیدند ، به رهبری اکسل رز به صحنه آمدند و سکوت 14 ساله را شکستند و در سال ۲۰۰۸ گروه آلبوم دموکراسی چینی را عرضه کرد و سپس در تور تبلیغاتی همین آلبوم با نام تور دموکراسی چینی شرکت کردند. این آلبوم ، با خرج 6 میلیون دلار ، پرهزینه ترین آلبوم موسیقی تاریخ شناخته میشود اما ناگفته نماند که موفقیت آلبوم های قبل را نداشت . بعد از گذشت مدتی گروه باز تور جهانی خود را اغاز کرد . اسلش و داف پس از ۲۰ سال دوباره به روی صحنه گانز ان رزز رفتند. گانز ان رزز از سال ۲۰۱۶ تور Not In This Lifetime را شروع کرد و همچنان (2020) ادامه دارد همچنین اکسل رز اعلام کرده است که پس از تمام شدن این تور ، گروه به روی کار برای ساخت آلبوم جدید میرود .

اعضای کنونی:

اَکسل رُز تنها عضو اصلی باقی‌مانده گانز اَن رُزز است.

اَکسل رُز: آواز (۱۹۸۵ - تاکنون)

اِسلَش : گیتار لید (۲۰۱۶- تاکنون)

دیزی رید: کیبورد (۱۹۹۰ - تاکنون)

تامی استینسن: گیتار بیس (۱۹۹۸ - تاکنون)

کریس پیتمن: کیبورد (۱۹۹۸ - تاکنون)

ریچارد فرتس: گیتار ریتم (۲۰۰۲ - تاکنون)

فرانک فرر: درام (۲۰۰۶ - تاکنون)

ران"بامبلفوت" ثال: گیتار لید (۲۰۰۶ - تاکنون)

دی جی اشبا: گیتار لید (۲۰۰۹ - تاکنون)

اعضای پیشین:

اِسلَش : گیتار لید (۱۹۸۵ - ۱۹۹۶)

اُل بِیچ: گیتار بیس (۱۹۸۵)

راب گاردنر: درام (۱۹۸۵)

ترسی گانز: گیتار لید (۱۹۸۵)

اِستیون اِدلِر: درام (۱۹۸۵ - ۱۹۹۰)

ایزی استرَدلین: گیتار ریتم (۱۹۸۵ - ۱۹۹۱)

گیلبی کلرک: گیتار ریتم (۱۹۹۱ - ۱۹۹۴)

مت سارم: درام (۱۹۹۰ - ۱۹۹۷)

داف مَک‌کَگَن: گیتار بیس (۱۹۸۵ - ۱۹۹۸)

جاش فریس: درام (۱۹۹۷ - ۲۰۰۰)

پال توبیاس: گیتار ریتم (۱۹۹۴ - ۲۰۰۲)

باکِت‌هِد: گیتار لید (۲۰۰۴ - ۲۰۰۰)

برایان مانتینا: درام (۲۰۰۶ - ۲۰۰۰)

روبین فینک: گیتار لید (۲۰۰۸ - ۱۹۹۹,۲۰۰۰ - ۱۹۹۷)

 

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Guns'N Roses
سایر گروه ها
دیدگاه شما