معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Five Finger Death Punch

فایو فینگر دث پانچ (FFDP، 5FDP یا Death Punch) یک گروه هوی متال است که در سال ۲۰۰۵ در لاس وگاس آمریکا آغاز به کار کرد. نام این گروه از یک فیلم با موضوع مانور هنرهای رزمی شرقی که در سال ۲۰۰۳ به نام بیل را بکش گرفته شده‌است. آغاز به کار گروه با ایوان ال مودی (خواننده)، زلتن بثری (گیتاریست)، کَلِب اندرو بینام (گیتاریست)، مت اِسنل (بیسیست) و جرمی اسپنسر (درامر) بود. دارل رابرتس در سال ۲۰۰۶ جایگزین اندرو بینام شد و در سال ۲۰۰۹ جیسون هوک جایگزین او شد. مَت اسنل در سال ۲۰۱۰ گروه را ترک کرد و توسط کریس کیل در سال ۲۰۱۱ جایگزین شد.

اولین آلبوم دث پانچ با نام راه و روش مُشت در سال ۲۰۰۷ منتشر شد که در ایالات متحده حدود ۵۰۰٬۰۰۰ نسخه فروش داشت و برای گروه تبدیل به یک موفقیت چشمگیر شد. آن‌ها در سال ۲۰۰۹ آلبوم پاسخ جنگ است را به بازار عرضه کردند که از آرآی‌ای‌ای گواهی طلا دریافت کرد و بیش از ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ نسخه از آن در ایالات متحده به فروش رسید. آلبوم سوم گروه، سرمایه‌دار آمریکایی، در ۱۱ اکتبر ۲۰۱۱ منتشر شد و مجدداً گواهی فروش طلایی را به دست آورد. این گروه در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ در جشنوارهٔ موسیقی میهم و در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در جشنوارهٔ دانلود حضور داشته‌است.

دث پانچ در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جایزهٔ «بهترین گروه مستقل سال» را از رادیو کنترابند دریافت کرده‌است. آن‌ها همچنین جایزهٔ بهترین آلبوم موسیقی برای سرمایه‌دار آمریکایی (۲۰۱۱)، بهترین ترانهٔ سال برای «پایین آمدن» (۲۰۱۲) و بهترین موزیک ویدئوی سال برای «طرف اشتباه بهشت» (۲۰۱۴) را از رادیو کنترابند دریافت کرده‌اند.

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Five Finger Death Punch
سایر گروه ها
دیدگاه شما