معرفی گروه های راک،متال و موسیقی های تلفیقی

Alcest

بیوگرافی گروه پست متال Alcest

در میان بندهای متال فرانسوی، گروه "Alcest" یکی از پرطرفدارترین و همینطور از لحاظ موسیقیایی، یکی از خاص ترین بندهای این کشور به شمار میرود. بیشتر شهرت آنها بخاطر ارائه ی کارهای قدرتمند گروه در سبک "Post Metal" و "Shoegazing" است. این گروه توسط " نایژ Neige" (یا همان Stéphane Paut) در سال ۲۰۰۰ به عنوان یک پروژه انفرادی بلک متال پایه گذاری شد، که به سرعت با اضافه شدن دو نفر دیگر، به یک گروه سه نفری تبدیل شد اما به محض انتشار اولین آلبوم دمو در سال ۲۰۰۱ اعضای بند یعنی "Aegnor" و "Argoth" گروه را ترک کردند و باز هم "Neige" تنها ماند.اینبار "Neige" گروه را به صورت شخصی‌تر به دست گرفت.  از ابتدا هدف اصلی او از "Alcest" یک بند عرضه کننده‌ی موسیقی بلک متال سرد و تاریک بود که همراه با آلبوم "Tristesse Hivernale" کمی فاصله گرفت؛ در نهایت با آلبوم "Le Secret" که در می ۲۰۰۵ منتشر شد، مقدمه‌ی جدیدی از مفهوم و ایده‌ی کلی از شکل گیری بند به وجود آمد.در سال ۲۰۰۹ درامر بند "لس دیسکریتز" یعنی "Winterhalter" نیز به گروه پیوست که سابقه کار با "Neige" را پیش از آن هم داشت. تا به حال ۶ آلبوم کامل رسمی از این بند منتشر شده که در کنار آن ۳ مینی آلبوم، دو  Split و تعدادی موزیک ویدئو نیز در اختیار هواداران قرار گرفته است. 

در این میان آلبوم سال ۲۰۱۴ الکست یعنی "Shelter" آغاز یک چرخش بزرگ به سمت موسیقی "Shoegazing" بود در حالی که در حقیقت الکست بیشتر با پیشگامی در سبک "Blackgaze" یا همان "Post-Black" شناخته میشود. 

سبک و ایده‌ها:

در زمان کودکی، "Neige" تجربه‌ی ارتباط با "شهر دور"‌ را داشت، اقتباس موزیک‌های آلکست از این خاطرات "دنیای دیگر" نشأت گرفته و قصد "نایژ neige " از موسیقی آلکست سفر شنوندگان به این‌جهان از طریق خاطرات و تجربیات شخصی است؛ این تغییر ایده اولین بار با آلبوم "Le Secret" معرفی شد. همچنین میتوان دریافت که اولین آلبوم استودیویی "الکست" با نام "Souvenirs du'n autre Monde" که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، روایتی از یک جمع‌بندی دقیق از فلسفه‌ی کلی بند است.

از نظر لحن آهنگ صدای بند با گذشت زمان متحول شده ، درحالی که دموی "Tristesse Hivernale" در سال ۲۰۰۱  نمایش خوبی از سابژنر "راو بلک متال" است و مینی آلبوم بعد از آن‌ بسیار مورد توجه است تا از اولین رکوردهای "بلک گیز" باشد؛ و آنها را در زمره پیشگامان این ژانر قرار دهد.آواهای بند بیشتر مفهوم تن اتمسفریک و متعالی دارد. از آلبوم‌های "Le secret" تا "Shelter"، الکست بلک متال را مانند "بارزام و اُلور" ساختند و توانستند یک دیوار عظیم از افکت‌های صوتی به وجود آورند که حاوی افکت‌های سوز آور گیتار، صدای اسکریمینگ وکال‌، مقاطع کوبنده‌ی درامز و به خوبی کشیدن و استفاده از ترمولوی سریع بود.

آلبوم ۲۰۱۴ گروه به اسم "shelter" خارج از روند این صداهاست و یک آلبوم کاملا شوگِیز است که به طور کلی هیچ اثری از تاثیر متال در آن دیده نمیشود. اما آلبوم بعدی آنها "Kodama" که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد یک جانبداری و بازگشت به آوای اولیه آهنگ ها و "Blackgaze" است.

YEARS ACTIVE:

1999-present

FOUNDED IN:

Bagnols-sur-Cèze, Occitanie (early); Paris, Île-de-France (later)

GENRES:

Black Metal, Post-Metal, Shoegaze 

MEMBERS:

Neige - Drums (1999-2009), Vocals, Guitars, Bass, Keyboards (1999-present)

Winterhalter - Drums (2009-present)

 

 

 

آلبوم تصاویر
آلبوم ها یا تک آهنگ های Alcest
سایر گروه ها
دیدگاه شما