گروه موسیقی ورطه

گروه وَرطه، یک گروه پراگرسیو راک/متال است که از سال ۱۳۹۳ با انتشار تک آهنگ "احتضار" فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. گروه ورطه پس از یک سال فعالیت و چند اجرای داخلی، از جمله اجرای کنسرت بزرگ "کر-راک" و همکاری با گروه بین المللی مهروطن در سال ۱۳۹۴ به تثبیت نام خود و سبک "راک ایرانی" پرداخت. گروه ورطه در آبان ۱۳۹۵ با انتشار تک آهنگ "آنتالکیداس" در سبک پراگرسیومتال که بیانگر داستانی تاریخی بود، به گروهی نام آشنا در بین طرفداران این سبک تبدیل شد و در شهریور ۱۳۹۶ یکی از اولین آلبوم های پراگرسیو راک ایران را منتشر نمود. آلبوم روایت مسطور به شکلی توصیف گر، به وقایع تاریخی و اساطیری ایران می پردازد و بخش عظیمی از موسیقی این آلبوم بازگشت به موسیقی غنی و متعالی ایران است.

در دومین سالروز انتشار اولین آلبوم گروه ورطه، Global Flame از کشور آلمان، تحت لیبل Blue Flame Records آلبوم روایت مسطور از کشور ایران را انتخاب و منتشر نمود. پس از آن جامعه حقوقی اجرا و پخش آثار موسیقی آلمان (GEMA) این آلبوم را بعنوان اثری هنری از طرف خاور میانه ثبت رسمی نمود.

گروه ورطه، در اولین قدم بین المللی خود توانست با انعقاد قراردادی با کمپانی Global Flame، در سالروز ۲سالگی آلبوم روایت مسطور، این آلبوم را در GEMA (جامعه حقوقی اجرا و پخش آثار موسیقیایی آلمان) به ثبت رسانده و به صورت جهانی منتشر کند.

از این پس آلبوم روایت مسطور از طریق سایت های Amazon, Itunes, Google Play Music, Spotify, Deezer و دیگر رسانه های بین المللی در دسترس می‌باشد؛

همچنین تمامی فعالیت های گروه ورطه تحت لیبل  Blue Flame Records کشور آلمان منتشر می‌شود.

روایت مسطور در تاریخ ۶سپتامبر به صورت رسمی منتشر و هم‌اکنون به صورت pre order قابل خریداری است.

 

منبع: گروه وَرطه

آلبوم تصاویر
آلبوم های گروه موسیقی ورطه
ویدیوهای گروه موسیقی ورطه
سایر گروه ها
گروه

گروه موسیقی کالیبر

متالکور

بیشتر

گروه

گروه موسیقی بارامانت

راک

بیشتر

گروه

گروه موسیقی پیکلاویه

راک

بیشتر

دیدگاه شما