آخرین آلبوم ها و تک آهنگ ها

Berserker-2019

۵ مرد از از سرزمین یخبندان "تومبا" در ناحیه شهری "بوتشیرکا" واقع در سوئد به یکدیگر پیوستند تا حماسه ساز موسیقی دوران خود باشند.در اولین حرکت آنها در سال ۱۹۸۸ در ابتدا گروه "اسکام /Scum" را با ترکیب "پائول مکیتولو" درامر گروه بلک متال سوئدی "دارک فیونرال / Dark Funeral" و گیتاریست "اولاوی میکونن" و باسیست "تد لانداستورم" از گروه دث متال سوئدی "اترنال اُث / Eternal Oath" و گیتاریست "آندرس هانسون" که در حال حاضر در بند دث متال سوئدی "گادز فورسیکن / Gods Forsaken" مشغول فعالیت است، با سبک اولیه "گریندکر" بنیان کرده و فعالیت خود را آغاز کرند. پس از پیوستن وکال "یوهان هگ" به گروه، سبک آنها به "ملودیک دث متال" تغییر پیدا کرد. پس از انتشار یک دمو در ۱۹۹۲، نام گروه نیز به عنوان فعلی تغییر کرد، تا از این پس گروه با نام "آمون آمارث" شناخته شود. آنها تنها از شرکت نشر و لیبل "متال بلید رکوردز" برای ارائه ی آثارشان استفاده می‌کنند.نام "آمون امارث" به "کوه نابودی یا کوه هلاکت" یک کوه آتش‌فشانی افسانه‌ای در سرزمین میانی داستان "ارباب حلقه ها اثر ج.ار. ار تالکین" اشاره دارد. این کوه در شمال غرب سرزمین سیاه "موردور" و نزدیک برج "باراد-دور" واقع شده‌است. اسم‌های مشابه دیگر در زبان اختراع شده تالکین، زبان سینداری، برای کوه نابودی شامل "آرودروین / Orodruin /کوهستان آتشین" و "آمون آمارث / Amon Amarth /کوه تقدیر" هستند،  سامات ناور / Sammath Naur / تالار آتش" که توسط "سائرون" در دوره دوم ساخته شد، مکانی در اعماق هسته مذاب کوه است. این مکان محلی است که "سائرون" حلقه یگانه را در مدت دوره دوم ساخت. این کوه نقطهٔ آخر "فرودو بگینز" را نشان می‌دهد که قصد داشت حلقه را نابود سازد. این پرتگاه محلی است که "حلقه یگانه" در آغاز توسط "سائرون" ساخته شد و تنها مکانی است که حلقه در آنجا می‌تواند نابود ‌شود. پس از نابودی "حلقه یگانه" و فرو ریختن "باراد-دور" کوه نابودی نیز از بین می‌رود.

موضوع و مفاهیم اشعار و موسیقی "آمون آمارث" بیشتر مربوط به افسانه‌های حماسی و اساطیر وایکینگ‌ها و اروپای شمالی است از این رو آنها پایه گذاران استایل و سبک موسیقی منحصر بفردی شدند که در حال حاضر "وایکینگ متال / Viking Metal" نامیده میشود.در ابتدا "آمون آمارث" با ترتیب نفراتی شامل "یوهان هگ" به عنوان وکال، "اولاوی میکونن" گیتاریست، "تد لانداستورم" باسیست، "آندرس هانسون" گیتاریست و "نیکو کوکاینن" به عنوان درامر به دنیای موسیقی معرفی شد، آنها فعالیت خود را با نوشتن تعداد زیادی از ملودی و هارمونی ها و همچنین اشعار مرتبط با وایکینگ ها و خدایان اسکاندیناوی شروع کردند، در تابستان ۱۹۹۳ به استودیوی "lagret" رفتند و مشغول ساخت اولین نسخه آزمایشی خود با نام " Thor Arise" شدند. این آلبوم با یک کاستی در  رکورد و فضا سازی مواجه شد، اما در نهایت در همان سال به عنوان اولین اثر گروه منتشر شد.تلاش بعدی آنها برای ساخت دمو دوم گروه با نام "The Arrival Of The Fimbul Winter" بسیار موفقیت آمیزتر از دموی پیشین آنها بود و پس از انتشار در سال ۱۹۹۴ به سرعت فروش رفت و منجر به امضای همکاری گروه با لیبل "پُل ورایزد رکوردز" سنگاپور برای انتشار در جنوب شرق آسیا و  انتشار اثر بعدی آنها توسط همین لیبل شد.

گروه برای انتشار اولین آلبوم استودیی خود به " Abyss Studio" رفتند تا "پیتر" رهبر گروه "هیپوکریسی / Hypocrisy" به عنوان تهیه کننده این اثر باشد. آنها در فاصله نوامبر ۱۹۹۵ تا مارس ۱۹۹۶ سه قطعه رکورد کردند و یک مینی آلبوم به همراه دو قطعه از دموی قبلی خود و مجموعا شامل ۵ ترک را در ۵ آوریل ۱۹۹۶ از طریق لیبل سنگاپوری " پل ورایزد رکوردز" منتشر کردند.از گروه تا به امروز " ۲ دمو، ۲ مینی آلبوم، یک آلبوم مشترک با دو گروه دث متال سوئدی "ایمپیوس / Impious" و " فرگمنتز او آنبیکامینگ / Fragments of Unbecoming" و گروه دث متال آلمانی "دیزیلوشن Dissolution" منتشر شده در ۴ سپتامبر ۲۰۰۴ و یازده آلبوم استودیوی" منتشر شده است.یازدهمین آلبوم استودیویی امون امارث با نام " Berseker" که سوم می ۲۰۱۹ از طریق لیبل "متال بلید" بانتشار خواهد رسید و توسط "جی راستون" تهیه شده است .

"یوهان هگ" در مورد آلبوم گفته است "آلبوم یک آلبوم کانسپت بود هرچند که نمی خواستیم آنرا در موقعیتی قرار دهیم که آلبوم کانسپت بنظر برسد، ولی متفاوت بود. ما تصمیم گرفتیم دور شویم و به عمق پیچیدگی در اشعار و هر چیز دیگر که ایده ی های مختلف به ما می دهد مثل تاریخ و اساطیر برسیم. گاهی شما فقط چیزی را در ذهن می سازید اما مفهوم بزرگتری در پشت آن وجود دارد." " من فکر می کنم آنچه ما اینجا خلق کرده ایم فضایی برای کشف نقاط قوت ما و توان کار گروهی ماست. ما دنبال ایده جدید رفتیم و راه های جدیدی را آزمودیم تا نمایش بزرگتر و بهتری داشته باشیم و هر جنبه از کار خود را بهبود بخشیم و تا زمانی که توان این کار را داشته باشیم انجامش می دهیم و شما با آمن امارث ورژن ۲ روبرو خواهید شد".

 

برای دانلود تمام ترک های این آلبوم می توانید از طریق ربات تلگرام ما دانلود نمایید..

t.me/rockforte_bot

موزیک ها :
آلبوم ها یا موزیک های دیگر
دیدگاه شما